Gra “Zagraj w Chopina”

Zagraj w Chopina

 

Zagraj w ChopinaWielkim pianistą i kompozytorem był Fryderyk Chopin. Jest naszą dumą narodową, urodził się w Żelazowej Woli, a jego poważny profil widnieje na butelce luksusowej wódki/pudełku czekoladek.

Do niedawna tyle przeciętny Polak, dorosły i dziecko, potrafił powiedzieć o Chopinie.

I powiewa zgrozą, gdy uświadomimy sobie, że większość cudzoziemców uważa Chopina za Francuza. Po ukończeniu naszej gry, nigdy już nie zapytają – to co Chopin robił w tej Warszawie?

Program przygotowaliśmy w 2 wersjach:

- dla grup krajowych - celem gry jest przybliżenie postaci Fryderyka Chopina, zdjęcie go z cokołu i „oddanie” narodowi,

- dla cudzoziemców – program wybierany przez grupy z ambicjami artystycznymi, lub specjalistyczne, np. study tour. Założeniem głównym jest zaprezentowanie uczestnikom Warszawy jako miasta atrakcyjnego turystycznie, ale I miejsca,, które ukształtowało osobowość kompozytora. W tym programie, na każdym kroku chwalimy się Fryderykiem Chopinem I pokazujemy go jako młodego człowieka, pełnego zapału I planów, w oderwaniu do wątków paryskich miłostek.

W obu przypadkach wątek scenariusza gry osnuty jest wokół dzieciństwa i młodości kompozytora, które spędził w Warszawie. Przedstawiamy jego biografię w sposób nowoczesny, wpływający na wyobraźnię i z poczuciem humoru.

Nasza gra to zabawa na poziomie, oparta na faktach, z wątkiem tajemnicy do odkrycia. Wskazówki nie są podane wprost – niejednokrotnie są zaszyfrowane, ukryte, czasem należy wykonać zadanie, by otrzymać wskazówkę. W grę zaangażowani są statyści (niektórzy w strojach z epoki).

Grę wzbogaca prywatny, kameralny koncert chopinowski.

Istnieje możliwość dopasowania programu na potrzeby konkretnej grupy.

Czas przebiegu: od 2 do 4 godz.